Słuchaj Radia Kaszebe
  Kartuzë

  Opublikowano 12 stycznia, 2017 | przez Pioter Szëca

  Nawet 60 tysięcy złotych na restrukturyzację małych gospodarstw

  Nawet 60 tysięcy złotych będą mogli otrzymać rolnicy na restrukturyzację małych gospodarstw. Nabór wniosków ma być uruchomiony w pierwszym kwartale tego roku. Temat wzbudził dziś duże zainteresowanie na spotkaniu informacyjnym ARiMR w Kartuzach.

  O wsparcie może wystąpić rolnik ubezpieczony w KRUS i prowadzący działalność rolnicza w pełnym zakresie. Trzeba też posiadać gospodarstwo co najmniej jednohektarowe z gruntami ornymi lub łąkami i pastwiskami, a wartość takiego gospodarstwa nie może przekroczyć 10 tys. euro. Kolejnym warunkiem jest przedłożenie biznesplanu restrukturyzacji. Dofinansowanie można wydać na maszyny, zakup ziemi lub rozbudowę gospodarstwa – dlatego chętnych nie brakuje.

  Pozyskać można do 60 tysięcy złotych na rozwój gospodarstwa. Jak mówi Jan Kołodziejski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – wielkość ekonomiczna gospodarstwa przez trzy lata powinna wzrosnąć o co najmniej 20 procent.

  O przyznaniu dotacji decydować będzie ocena biznesplanu. Punkty przyznawane będą m.in. za planowana produkcję, wielkość ekonomiczną gospodarstwa czy przetwarzanie produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.01.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑