Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 3 stycznia, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  Orszaki Trzech Króli na Kaszubach – 6 stycznia

  chojnice-orszakZapraszamy na Orszak Trzech Króli w Chojnicach.

  „Pokój i Dobro” tym franciszkańskim pozdrowieniem, a równocześnie hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli witam mieszkańców Chojnic i okolic. Mam przyjemność zaprosić WSZYSTKICH na IV Orszak Trzech Króli w Chojnicach.

  Orszak rozpocznie się tradycyjnie na Placu Emsdetten 6 stycznia 2017 roku około godziny 11:45 oczekiwaniem na przybycie Króli ze swymi orszakami, a następnie za Gwiazdą wraz z Królami udamy się do Nowo-narodzonego Króla mijając sceny: Stworzenie Świata, Życie w Raju, Grzech pierwszych rodziców, Bramę Anielską i mam nadzieję trafimy do Stajenki, gdzie Królowie: Europy – Kacper IV, Azji – Melchior IV i Afryki – Baltazar IV złożą pokłon i swe dary Prawdziwemu Królowi.
  Następnie zapraszamy WSZYSTKICH do wspólnego kolędowania.
  Jak co roku dzięki sponsorom każdy otrzyma koronę, śpiewnik i naklejki orszakowe.
  Orszak swym honorowym patronatem objęli Księża Biskupi Pelplińscy i Burmistrz Miasta Chojnice.
  Jeszcze raz serdecznie zapraszam do wspólnego wędrowania za Gwiazdą i oddania pokłonu Nowo-narodzonemu Królowi poprzez wspólne śpiewanie kolęd na Starym Rynku.


  rumia-orszakZapraszamy na Orszak Trzech Króli w Rumi.

  Spotykamy się 6 stycznia 2017 roku o godz. 11.00 na uroczystej Mszy św. w Kościele pw. Św. Judy Tadeusza /Szmelta/ Orszak wyruszy o godz. 12.00 przejdzie ulicami Sabata, Sobieskiego, Dąbrowskiego, Starowiejską pod pomnik Św. Jana Pawła II. Tam na scenie odbędzie się inscenizacja oddania pokłonu Trzech Króli Świętej Rodzinie i koncert kolęd. Ze słowem do mieszkańców Rumi zwróci się Ks. Proboszcz Tadeusz Gut, Burmistrz miasta Rumi pan Michał Pasieczny i Prezes Fundacji „SŁOWO” pan Grzegorz Partyka. Dla wszystkich uczestników Orszaku zostanie przygotowany darmowy, gorący posiłek.


  Zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Wejherowie.

  Początek przy Pałacu Przebendowskich o godz. 13.30 – krótki koncert kolęd.

  14.00 – przybycie Trzech Mędrców i początek orszaku

  14.30 – na rynku – pokłon Trzech Króli

  Następnie przejście do Kolegiaty pw. Trójcy Świętej – koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.


  zukowo-orszakZapraszamy na V Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w Żukowie w piątek 6 stycznia 2017 roku w uroczystość Trzech Króli.

  Plan Orszaku:

  12:45 – Przybycie na miejsce rozpoczęcia – parking przed halą widowiskowo-sportową przy Publicznym Gimnazjum Nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, ul. Armii Krajowej 2 E

  13:00 – Anioł Pański i uroczyste rozpoczęcie Orszaku, przejście ulicami: Armii Krajowej, Gdyńską i Siostry Faustyny, krótkie scenki (mansjony)

  ok. 14:00 – Pokłon Panu Jezusowi w stajence przez Trzech Króli i wszystkich uczestników Orszaku w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie


  gdynia-orszakZapraszamy na Orszak Trzech Króli w Gdyni.

  Scenariusz Orszaku oparty jest na scenach z Ewangelii. Odbywa się na wolnym powietrzu i ulicach naszego miasta.
  11.00 Msza święta w parafii pw. NSPJ w Gdyni
  SCENA 1. Zebranie Orszaku rycerzy, dworów i królów na ulicy 3 Maja przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  12.15 wyjście Orszaku ulicą 3 Maja i ulicą 10 Lutego w kierunku Skweru Kościuszki
  SCENA 2. Wizyta Trzech Króli u Heroda ( scena na platformie przed Centrum Handlowym BATORY)
  Następnie Orszak kieruje się ul. 10 lutego na Skwer Kościuszki pozdrawiany przez mieszkańców Gdyni gdzie odbędzie się scena Przed KARCZMĄ
  SCENA 3 Walka DOBRA ze ZŁEM ( aniołowie i diabły) toczą walkę słowną przed nadchodzącym Orszakiem miejsce przed Teatrem Muzycznym.
  SCENA 4 . Królowie składają pokłon nowo narodzonemu Jezusowi w stajence ( Muszla Koncertowa plac Grunwaldzki) – wspólne kolędowanie mieszkańców Gdyni


  Zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Dziemianach.

  orszak-dziemiany

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑