Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 27 grudnia, 2016 | przez Sylwia Bartosik

  Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem

  Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje w całym już województwie pomorskim. Energetycy usuwają awarie w dostawach prądu.
  Przechodzi nad nami orkan „Barbara”.

  Drugi stopień zagrożenia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Pomorscy strażacy jak dotąd interweniowali 134 razy. Najnowsza prognoza Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich przewiduje nad morzem prędkość wiatru od 55 do 70 km/h, z porywami do 110, a nawet 120 km/h. Wieje z zachodu i północnego zachodu. W głębi lądu nieco słabiej. Wydano także ostrzeżenie hydrologiczne – stopnia trzeciego, czyli najwyższego. Jak podało IMGW: „W związku z prognozowanym sztormowym wiatrem z sektora północnego, na całym wybrzeżu spodziewany jest wzrost poziomów wody do stanów alarmowych, lokalnie powyżej.” Synoptycy prognozują, że wichura ma już tracić na sile.

  Tymczasem energetycy mają pełne ręce roboty. Do godziny 10:00 zasilanie ma wrócić m.in. w gminie Linia do: Niepoczołowic, Potęgowa i Linii, w gminie Luzino do: Luzina, Barłomina i Milwina. Do 10:00 mają być też usunięte awarie w gminie Lipusz, Sierakowice i Żukowo. Do południa prąd ma wrócić do gospodarstw w gminie Dziemiany, Sulęczyno i Gniewino.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.12.2016

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑