Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 16 stycznia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Pòdrechòwiwómë Wiôlgą Òrkestrã Gòdny Pòmòcë we Wejrowie

  100 lëdzy w sztabie, tësące wrzucywającëch do biksów – pòdrechòwiwómë Wiôlgą Òrkestrã Gòdny Pòmòcë we Wejrowie. Wëdarzeniémù towarzëłë arstistné wëstãpë karnów jaczé fąkcjonëją przë Wejrowsczim Ceńtrze Kùlturë i biég Pòrechùj sã z cëkrzaną chòroscą. Chãtnëch do fizycznégò mòcowaniô w parkù Majkòwsczégò bëło tëli, że sniég na trase sã stopił.

  Lëdze kòrzëstelë téż z mòżlëwòtë òbzéraniô wëstãpów w Filharmónie ë kùpianiô tam zôbôwków przerëchtowónëch przez dzecë ze Spòlëznowi Szkòłë i jinëch przedmiotów. Równak nawetka jeżlë sã nie bëło we Filharmónie ani w parkù czãżkò bëło nie pòtkac wòluntérów. Zarobiałé rãce 70 wòluntérów dwigałë biksë z dëtkama, chtërne tak jak łoni pùdą na retanié żëcégò i zdrowiô na òglowòpediatricznëch òddzélach i gódny mediczny dozér seniorów.

  Foto: Powiat Wejherowski

  Klëka Radia Kaszëbë, 16.01.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑