Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 27 kwietnia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Ponad 27 mln zł dofinansowania na termomodernizację dla pomorskich samorządów

  Ponad 27 mln zł dofinansowania na termomodernizację budynków otrzymały pomorskie samorządy – w tym Hel, Puck, gmina Somonino i powiat wejherowski. Projekty wynikają ze Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot do roku 2020.

  Zakłada ona modernizację energetyczną 230 budynków. Teraz wsparcie przyznano na remont i wymianę źródeł ciepła w 23 wielorodzinnych budynkach komunalnych oraz 30-u obiektach użyteczności publicznej. Łączne zmniejszenie rocznego zużycia energii szacowane jest na 17 mln kWh/rok, a spadek emisji gazów cieplarnianych na blisko 5 900 ton równoważnika CO2/rok. Kamyczek do tego ogródka dorzuci Hel, który otrzymał ponad 600 tys zł dofinansowania na termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących. To ponad 60 procent potrzebnej kwoty – opisuje wiceburmistrz Helu Jarosław Pałkowski.

  Oprócz Helu w tym rozdaniu dofinansowanie otrzymał także powiat wejherowski na trzy inwestycje, m.in. w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego oraz Puck na modernizację Urzędu Miasta i budynku MOKSiRu. Gmina Somonino wyremontuje remizę w Ostrzycach, przedszkole w Goręczynie, trzy budynki komunalne oraz budynek OSP i GOK w Somoninie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑