Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 11 stycznia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Rozpoczynają się konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji

  Gdynia od nowa – to hasło konsultacji społecznych Gminnego Programu Rewitalizacji. Rozpoczynają się one dzisiaj i potrwają do 10 lutego.

  – Zaplanowane przedsięwzięcia mają zarówno charakter inwestycyjny jak i społeczny, by poprawić jakość życia mieszkańców i wykorzystać potencjał każdego z tych obszarów na rzecz rozwoju miasta – wyjaśnia wiceprezydent Gdyni Michał Guć.

  Program obejmuje sześć podobszarów: zachodnią część Witomina-Radiostacji, tzw. Meksyk na Chyloni, część Oksywia, Leszczynek, Babich Dołów oraz w Chyloni rejon ulic Ludwika Zamenhofa i Opata Hackiego. O tym jakie inwestycje i projekty o charakterze społecznym powinny się w programie znaleźć zdecydowano m.in. na podstawie spotkań z mieszkańcami. Np. w tzw. Meksyku postulowano o remonty ulic i stworzenie miejsca do rekreacji. Konsultacje społeczne potrwają do 10 lutego – uwagi można przekazać drogą elektroniczną, w mobilnych punktach konsultacyjnych bądź w Laboratorium Innowacji Społecznych. Przewidziano też siedem otwartych spotkań, pierwsze odbędzie się dziś o 17:00 w dzielnicy Witomino – Radiostacja, w podstawówce nr 35. Harmonogram i proponowany program rewitalizacji znaleźć można m.in. na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdyni.

  SZCZEGÓŁY – kliknij

  Klëka Radia Kaszëbë, 11.01.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑