Słuchaj Radia Kaszebe
  Patronat

  Opublikowano 30 stycznia, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  Rybotycka i Wójcicki w Gdańsku – 10 lutego – Rozdajemy bilety!

  BEATA RYBOTYCKA I JACEK WÓJCICKI „Od La Scali do Piwnicy pod Baranami”. Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku – 10 lutego 2017 r., godz. 19:00. Słuchajcie nas uważnie, bo będziemy rozdawać bilety na to wydarzenie.

  Zarówno Beata Rybotycka, jak i Jacek Wójcicki byli związani ze słynnym krakowskim kabaretem Piwnica pod Baranami. W Gdańsku będzie im towarzyszyć zespół w składzie Konrad Mastyło, Michał Chytrzyński i Michał Braszak.

  Tytuł „Od la Scali do Piwnicy pod Baranami” wziął się z repertuaru koncertu. Znajdą się w nim piosenki włoskie, piosenki z okresu międzywojennego oraz z Piwnicy pod Baranami.

  Beata Rybotycka występowała również w Starym Teatrze, Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, Teatrze na Woli, a obecnie jest związana z krakowskim Teatrem STU. Jako aktorka Rybotycka występowała m.in. w spektaklach „Fortynbras się upił”, „Makbet” i „Wesele, Wyzwolenie, Akropolis”. Na swoim koncie ma także niewielki epizod w filmie „Lista Schindlera” Stevena Spielberga, w którym śpiewa w klubie. Jako piosenkarka nagrała dwie solowe płyty. W jej repertuarze pojawiają się przede wszystkim utwory krakowskich kompozytorów, m.in. Grzegorza Turnaua, Jana Kantego Pawluśkiewicza i Andrzeja Sikorowskiego.

  Artystka wystąpi wspólnie z Jackiem Wójcickim. On również łączy występy na ekranie i role teatralne ze śpiewem. Wójcicki występował m.in. w filmach „Ostatni dzwonek”, „Korczak”, w „Liście Schindlera” zagrał niewielką rolę Henryka Rosnera. Artysta śpiewa po angielsku, francusku i włosku, nagrał kilka płyt. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z takich piosenek jak „Czarne anioły”, „Karuzela z Madonnami”, „Konie Apokalipsy”.

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑