Słuchaj Radia Kaszebe
  Sport

  Opublikowano 28 czerwca, 2017 | przez Marcin Szczepański

  Sportowcy pobiegną przez Puszczę Darzlubską na nartorolkach

  Pobiegną na nartorolkach 160 kilometrów przez puszczę Darzlubską, by pomóc  potrzebującym dzieciom.  Ponad pół setki miłośników solidnego wycisku zapowiedziało swój udział w niedzielnym Festiwalu Biegów Nartorolkowych w gminie Wejherowo.

  – Są znakomitą alternatywą dla biegania i pływania, które wyklucza osoby z problemami kręgosłupa – mówi Grzegorz Musiał z grupy Ultramaraton 140.pl, która organizuje festiwal.

  Nartorolki to letni odpowiednik nart biegowych, można ich używać zarówno na utwardzonej drodze, jak i w terenie leśnym. Tegoroczna edycja będzie pierwszą z akcentem charytatywnym – wpisowe zawodników przeznaczone zostanie dla wejherowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny.  – Przekonała nas osobowość pani Zofii Kusterskiej, która prowadzi tę organizację – mówi Grzegorz Musiał. Nartorolkowy ultramaraton  się w niedzielę, biegacze wystartują o godz. 8:30 z parkingu koło leśniczówki w Kąpinie. Sportowcy pobiegną przez puszczę Darzlubską już po raz trzeci – w ubiegłym roku po raz pierwszy pokonali dystans 160 km, ustanawiając wciąż aktualny rekord świata.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.06.2017 | Foto: www.ultramaraton140.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑