Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 3 stycznia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Spotkania informacyjne w sprawie dotacji i bezpłatnych szkoleń

  W Kartuzach dziś spotkanie informacyjne w sprawie dotacji na założenie własnej firmy. Następne będą w Wejherowie i Pucku. Tamtejsze samorządy powiatowe są partnerami projektu „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach”.

  Obejmie ono bezpłatne, obowiązkowe szkolenia – z ABC przedsiębiorczości oraz dobrane indywidualnie przez doradcę zawodowego. Do wzięcia jest także jednorazowa dotacja inwestycyjna – górna granica to 19 tys 350 zł. Do tego też m.in. 1 tys. 850 zł wsparcia pomostowego przez pół roku. Projekt adresowany jest do mieszkańców powiatów: wejherowskiego, puckiego i kartuskiego – którzy ukończyli 30 lat i pozostają bez pracy. W szczególności chodzi o osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby niepełnosprawne, a także długotrwale bezrobotne czy o niskich kwalifikacjach. Nie można też mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej w ciągu roku przed przystąpieniem do projektu.

  Formularze rekrutacyjne do projektu „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach” będą przyjmowane w Kartuzach, Wejherowie i Pucku od 17 do 20 stycznia. Od dziś do czwartku odbywać się będą spotkania informacyjne. Na pierwszy ogień Kartuzy – szkolenie odbędzie się o 12:00 pod adresem ul. Mściwoja II 28 a.

  http://www.powiat.wejherowo.pl/index.php?menu=&kate=25

  Klëka Radia Kaszëbë, 03.01.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑