Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 6 września, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  Strażacy ochotnicy odebrali nagrody w konkursie ARiMR

  Nagrali najlepsze filmy i zdobyli najwięcej lajków – strażacy ochotnicy odebrali nagrody w konkursie ARiMRu. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na wsi podczas wakacji.

  – Chcieliśmy zwrócić uwagę na rosnącą podczas żniw liczbę wypadków – mówi prezes pomorskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Karol Narloch.

  Autorzy najlepszych filmików w województwie pomorskim to strażacy z Sulmina, Pogódek i Chełmek – Osady. W nagrodę otrzymali torby medyczne z wyposażeniem służącym do ratowania życia. – W nagrywanie zaangażowali się także druhowie z drużyny młodzieżowej i mieszkańcy Sulmina – mówi Paulina Wenta z tamtejszej OSP. Strażakom z Sulmina w gminie Żukowo niewiele zabrakło by zwyciężyć w etapie ogólnopolskim, w którym zajęli ostatecznie 3 miejsce. Ich film wyświetlono 80 tysięcy razy, a na Facebooku polubiło ponad 2 tysiące osób.

  Klëka Radia Kaszëbë, 06.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑