Słuchaj Radia Kaszebe
  Pòmòrzé

  Opublikowano 12 września, 2017 | przez Radio Kaszëbë

  Trzech przewoźników i jeden bilet na całe połączenie

  Trzech przewoźników i jeden bilet – nowe rozwiązanie wprowadziła trójmiejska SKM, PKP Intercity oraz Polregio.

  Dzięki jednemu blankietowi znikła uciążliwa konieczność stania w kolejkach do kilku kas. Od 11 września podróżny jadący na przykład z Rumi Janowa do Krakowa, w kasie trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej dostanie jeden bilet na całe połączenie z uwzględnieniem wszystkich przewoźników – wyjaśniono na stronie internetowej samorządu województwa pomorskiego. Dzięki jednemu blankietowi ma być też nieznacznie taniej, dzięki sumowaniu liczby przejechanych kilometrów. Przewoźnicy opierają na nich swoje taryfy i to się nie zmieniło. Zmienił się jednak sposób liczenia odległości. Na przykład, przy połączeniu Polregio – PKP Intercity – Polregio kilometry przejechane w pociągu osobowym będą się sumować. A im ich więcej, tym tańszy jest przejazd. W ramach wspólnego biletu będą honorowane wszystkie ulgi handlowe i ustawowe.

  Jak poinformowano w serwisie pomorskie.eu – prace nad wspólnym biletem w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa cały czas trwają. Następnym celem ma być włączenie do współpracy kolejnych przewoźników kolejowych w Polsce.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.09.2017 | Foto: Tablica z odjazdami pociągów. Fot. Aleksander Olszak/pomorskie.eu

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑