Słuchaj Radia Kaszebe
  Stãżëcã

  Opublikowano 18 stycznia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Ùczniacë z Klëkòwi Hëtë òdwiedzelë naszã redachcjã

  Nimò, że to je czas feriów ùczniacë spòdlëczny szkòłë i gimnazjum z Klëkòwi Hëce przëjachelë do Gdinie to naszi redachcje cobë ùzdrzec jak wëzdrzi robòta w mediach òd spòdlégò.

  Doznôwelë sã ò planowanim dnia repòrtérë a téż mielë leżnosc ùzdrzec prezeńtérã nadôwającégò na żëwò. Ùdało sã téż dobëc tak wôrtny antenowi czas. Naszi młodi słëchińcowie bëlë zajinteresowóny òbrzészkama robòtników radia, a sami wëkôzelë sã bëlną znajemnotą naszi ramówczi i serwisów jaczé më prezeńtëjemë. Szkólnô Kristina Slëwińskô pòdsztrichiwô, że chce pòkazac ùczniakóm jak wëzdrzą dzysdniowé pòdmiotë jaczé rozwijają kaszëbsczi jãzëk, a nié le historiczné òbiektë. Pò zajinteresowanim gòscy je widzec, że to bëła dobrô ùdba, a chto wié, mòże naju miôł òdwiedzoné jaczi przińdny repòrtéra abò prezeńtéra?

  Klëka Radia Kaszëbë, 18.01.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑