Słuchaj Radia Kaszebe
  Gdiniô

  Opublikowano 28 listopada, 2017 | przez Justyna Bronk

  W Gdyni wystartowała 9 edycja kampanii społecznej Biała Wstążka

  W Gdyni wystartowała 9 edycja kampanii społecznej Biała Wstążka przeciw przemocy wobec kobiet. Potrwa do 08 grudnia. Co roku na świecie mężczyźni z kilkudziesięciu krajów świata przypinają białe wstążki, aby zwrócić uwagę na ten problem.

  – Niepokojące są też policyjne statystyki w skali kraju, według których przemoc w większości przypadków dotyka kobiety – zaznacza dr Wojciech Wosek z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

  W Gdyni od dziewięciu lat seminaria i akcję ulotkową organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku do współpracy przystąpiły Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu oraz Rugby Club Arka Gdynia. Nasze miasto jako pierwsze w Polsce zaangażowało się w Białą Wstążkę – przypomniał wiceprezydent Gdyni Michał Guć. Wśród wszczętych przez gdyński MOPS procedur Niebieskiej Karty tylko 20 procent dotyczy jego podopiecznych. Od seminarium w gdyńskiej uczelni rozpoczęła się kampania „Biała wstążka” w tym mieście. Potrwa do 8 grudnia. To m.in. kolportaż plakatów i ulotek, 5 grudnia warsztaty dla studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu, a 6 grudnia Mikołajki dla dzieci na Narodowym Stadionie Rugby.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.11.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑