Słuchaj Radia Kaszebe
  Samorząd

  Opublikowano 12 marca, 2018 | przez Sylwia Bartosik

  W powiecie puckim ten rok poświęcono przedsiębiorczości

  W powiecie puckim ten rok jest „Rokiem przedsiębiorczości”. Powiatowy samorząd chce m.in. bardziej zaangażować pracodawców w edukację młodzieży. To pomysł samorządu tej kadencji by w danym roku w powiecie akcentować jeden cel.

  – Jeszcze wcześniej motywem przewodnim było szkolnictwo zawodowe i pozyskano środki na jego rozwój – wyjaśnia pucki starosta Jarosław Białk.

  W ubiegłym roku była to służba zdrowia. Pozyskano dofinansowania na trzy projekty dla puckiego szpitala, w tym budowę łącznika z windą. Rok 2018 w powiecie puckim poświęcono przedsiębiorczości nie tylko po to, by zacieśnić współpracę z pracodawcami. Ma służyć także budowaniu przedsiębiorczych postaw u młodzieży. M.in. w zmodyfikowanej formule odbędą się 21 marca Targi Edukacji i Pracy, z mini – konferencją młodzieży i przedsiębiorców. W „Roku przedsiębiorczości” puckie starostwo chce też zaakcentować swój wkład w rozwój gospodarczy powiatu. Chodzi m.in. o budowę dróg o wzmocnionej konstrukcji bądź do stref o funkcjach usługowych i przemysłowych.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.03.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑