Słuchaj Radia Kaszebe
  Biznes

  Opublikowano 12 września, 2017 | przez Pioter Szëca

  Spotkania dla zainteresowanych dotacją na założenie firmy

  W Pucku i Kartuzach spotkają się jeszcze w tym tygodniu zainteresowani dotacją na założenie firmy – na spotkaniach informacyjnych projektu „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach”. Będzie to już druga z planowanych trzech transz pomocy dla bezrobotnych z powiatów wejherowskiego, kartuskiego i puckiego.

  – Zainteresowani powinni przyjść w czwartek na spotkanie informacyjne, bo okres naboru będzie bardzo krótki – informuje Oliwia Formela ze Spółdzielni Socjalnej Pasja w Kartuzach.

  Wsparcie mogą otrzymać osoby po 30 na założenie własnej działalności gospodarczej. W szczególności program kierowany jest do osób, które ukończyły 50-lat, kobiet, długotrwale bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach i niepełnosprawnych. Mogą liczyć na szkolenia, jednorazową dotację ponad 19 tys zł i przez pół roku finansowe wsparcie pomostowe. Po pierwszym naborze tylko w powiecie kartuskim powstało 18 dobrze prosperujących firm. W powiecie kartuskim rekrutację do „Wsparcia przedsiębiorczości na Kaszubach” koordynuje Spółdzielnia Socjalna Pasja. W powiecie puckim natomiast jest to starostwo powiatowe – które będzie też gospodarzem piątkowego spotkania informacyjnego. W powiecie wejherowskim spotkanie informacyjne odbyło się w ubiegły poniedziałek.

  Klëka Radia Kaszëbë, 12.09.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: ,


  O zespole  Back to Top ↑