Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 15 maja, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  W Wejherowie Straż Miejska zakończyła kontrole placów zabaw

  Piasek do wymiany, huśtawki do remontu – w Wejherowie Straż Miejska zakończyła kontrole placów zabaw. I ma zalecenia dla ich zarządców.

  Strażnicy co roku przed sezonem letnim zaglądają do piaskownic. Przypominają, że po zimie piasek bezwzględnie należy wymienić bo jest zanieczyszczony m.in. odchodami zwierząt. Po wiosennej kontroli stwierdzili też, że na niektórych osiedlach część urządzeń na placach zabaw wymaga natychmiastowego remontu bądź usunięcia – dotyczy to głównie placów zarządzanych przez Wspólnoty Mieszkaniowe. Urządzenia, na których bawią się dzieci są spróchniałe, w pomostach są dziury – wylicza wejherowska Straż Miejska na swojej stronie internetowej. Usterki te powinny być usunięte w trybie natychmiastowym, a do tego czasu zabezpieczone. Zarządcy otrzymali już zalecenia, jeśli się do nich nie zastosują strażnicy wystąpią do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wszczęcie postępowania administracyjnego.

  Jeśli na ogólnodostępnym placu zabaw z niesprawnymi technicznie urządzeniami dojdzie do wypadku – odpowiedzialność ponosi zarządzający tym miejscem.

  Klëka Radia Kaszëbë, 15.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑