Słuchaj Radia Kaszebe
  Wiele

  Opublikowano 24 maja, 2017 | przez Anna Cupa-Dziemińska

  We Wielu rëchtëją kòrunacjã Matczi Bòsczi

  We Wielu sã zaczãło dëchòwé rëchtowanié do wiôldżégò Òdpùstu Pańsczégò Wniebòwstąpieniô. Jich zwieńczenim mdze w niedzelã kòrunacjô òbrazu Matczi Bòżi Pòceszbë. 

  – Më sã chcemë baro dobrze przërëchtowac do tegò wëdareniô – pòwiôdô kùstosz sanktuarium ks. Jón Flisykòwsczi, jaczi rôczi wiérnëch na szpecjalné nôbòżéństwa. Na ùroczëznach mdze kòle sto ksãżi, w tim primas Pòlsczi abp Wòjcech Pòlôch. Òbrôz z wielewsczégò sanktuarium mdze ùkòrunowóny papiesczima kòrunama, jaczé łoni w Czãstochòwie pòswiãcył papiéż Frãc.

  W ùroczëznach kòrunacje Òbrazu Matczi Bòżi Pòceszbë mô wzyc ùdzél kòle 30 tësący wiérnëch. Przédné ùroczëznë mdą w niedzelã na Wielewsczi Kalwarie ò 10:00.

  Trzy dni potrwają duchowe przygotowania do wielkiego odpustu i koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. Trzy dni potrwają duchowe przygotowania do wielkiego Odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego we Wielu.

  – Chcemy się dobrze przygotować do tego wydarzenia – mówi kustosz sanktuarium ks. Jan Flisikowski, który zaprasza wiernych na specjalne nabożeństwa.

  Ich zwieńczeniem będzie w niedzielę koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia. W uroczystościach weźmie udział blisko stu księży, w tym prymas Polski abp Wojciech Polak. Obraz z wielewskiego sanktuarium zostanie ukoronowany koronami papieskimi, które w ubiegłym roku w Częstochowie poświęcił papież Franciszek. Nabożeństwa będą się odbywały od dzisiaj w wielewskim kościele o godzinie 16:30. W uroczystościach koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia ma wziąć udział blisko 30 tysięcy wiernych. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę na Kalwarii Wielewskiej o godzinie 10:00.

  Foto: www.kalwariawielewska.pl

  Klëka Radia Kaszëbë, 24.05.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:
  Back to Top ↑