Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 28 kwietnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Wejherowo nie przystąpi na razie do projektu Roweru Metropolitalnego

  Wejherowo nie przystąpi na razie do projektu Roweru Metropolitalnego. Decyzji radnych w tej sprawie sprzeciwiły się władze miasta. Chodzi o projekt, do którego w połowie kwietnia przystąpiło 14 pomorskich samorządów, jak Stężyca, Rumia, Puck i Władysławowo.

  Razem chcą udostępnić do wypożyczania 3,5 tysiąca rowerów. Przystąpić do tego projektu chcą także radni Wejherowa – większość optowała za tym pomysłem na ostatniej sesji rady miasta. Usłyszeli jednak, że Wejherowa na to nie stać, co wzburzyło m.in. radnego Mateusza Schmidta. Koszty to jedno – odpowiada zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz – zwracając uwagę że o szczegółach technicznych projektu niewiele w tej chwili wiadomo. Władze miasta proponują wrócić do dyskusji o rowerze metropolitalnym gdy kształt tego systemu zostanie już wypracowany. Zwolennicy projektu z kolejnym działaniami czekają na oficjalne pismo od prezydenta Wejherowa do przewodniczącego rady – o niemożliwości zrealizowania przyjętej uchwały.

  Klëka Radia Kaszëbë, 28.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑