Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 27 kwietnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Węzeł „Kwiatowa” w Wejherowie z 19. milionowym dofinansowaniem

  Budowa wiaduktu, parkingów, przebudowa skrzyżowań, udogodnienia dla pieszych i rowerzystów – powstaną w Wejherowie w ramach tzw. węzła Kwiatowa w pobliżu dworca PKP. Miasto otrzymało na ten cel prawie 19 mln zł dofinansowania.

  To jedna z trzech strategicznych inwestycji komunikacyjnych w Wejherowie, obok budowanego obecnie Węzła Śmiechowo – Zryw i już wybudowanego Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa Węzeł Działki. Budowa pozwoli na bezkolizyjne połączenie dwóch części miasta, przedzielonych drogą krajową nr 6 i torami kolejowymi – opisuje prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który podpisał już z pomorskim marszałkiem umowę o dofinansowaniu inwestycji z tzw. ZIT-u. Opiewała ona na prawie 19 mln zł, koszt całej inwestycji to około 48 mln zł – ma być gotowa za dwa lata.

  Dotację na podobne przedsięwzięcia otrzymały ostatnio m.in. Gdynia, Sopot, Puck, gmina Wejherowo oraz samorządy Władysławowa i Jastarni.

  Klëka Radia Kaszëbë, 27.04.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑