Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 17 listopada, 2017 | przez Adóm Hébel

  Wieczór wokół polskiej i kaszubskiej poezji HAIKU

  Wieczór wokół polskiej i kaszubskiej poezji HAIKU odbędzie się w Wejherowie – w muzeum 25 listopada. Haiku to krótka forma poetycka rodem z Japonii. Zaproszenie na spotkanie przyjęło trzech gości specjalnych.

  Wśród nich Dariusz Brzóska-Brzóskiewicz, historyk i poeta Haiku, autor tomów poezji. – Przeczyta swoje utwory i opatrzy je komentarzem – zapraszała dziś w audycji Dzień Dobry Kaszuby inicjatorka Aleksandra Pitra z Fundacji Sedlaka. W tematykę haiku ma wprowadzić publiczność dr hab. Adela Kuik-Kalinowska. Gościem spotkania będzie też Witold Bobrowski – pedagog i społecznik, który przetłumaczył na język kaszubski 18-wieczną antologię wierszy japońskich. Na spotkaniu wystąpi też Teatr ZYMK – zaprezentuje inspirowaną teatrem japońskim etiudę „Óstatny sąd w Mirochówie” na podstawie opowiadania Aleksandra Labudy. Wieczór z Haiku odbędzie się 25 listopada o 17:00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 17.11.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑