Słuchaj Radia Kaszebe
  Kaszëbë

  Opublikowano 10 grudnia, 2015 | przez Sylwia Bartosik

  Trasa Kaszubska – GDDKiA czeka na uwagi do koncepcji

  Do zgłaszania uwag do koncepcji Trasy Kaszubskiej zachęcają mieszkańców władze gminy Szemud. Termin upływa dzisiaj.

  Trasa Kaszubska ma połączyć Lębork z Obwodnicą Trójmiasta przez Łęczyce, Luzino, Szemud i Chwaszczyno. Koncepcja programowa wraz z dokumentacją przetargową ma być gotowa wiosną przyszłego roku, w regionie odbywają się konsultacje społeczne w tej sprawie.

  Samorządowcy z gminy Szemud złożyli już w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad swoje uwagi i do tego samego zachęcają mieszkańców. – Gmina wytknęła m. in. brak w projekcie obiektu umożliwiającego przejazd ulicą Jeziorną w Koleczkowie, ekranów akustycznych przy działkach przeznaczonych pod zabudowę oraz chodników i ścieżek rowerowych w kilku miejscach – mówi wójt Szemuda Ryszard Kalkowski.

  Uwagi do planowanego odcinka Trasy Kaszubskiej przebiegającego przez gminę Szemud zgłaszać można do dziś – osobiście lub mailowo w GDDKiA. Na stronie internetowej szemud.pl znaleźć można wzór wniosku. W ramach konsultacji społecznych dziś kolejne spotkanie z przedstawicielami GDDKiA – tym razem w gminie Żukowo. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej w Chwaszczynie o godzinie 18:00.

  Zainteresowanych odsyłam też do strony projektu: www.trasakaszubska.pl.

  Klëka Radia Kaszëbë, 10.12.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , , ,


  O zespole  Back to Top ↑