Słuchaj Radia Kaszebe
  Jastarniô

  Opublikowano 20 stycznia, 2017 | przez Sylwia Bartosik

  Zadeklarowli współpracę w sprawie usprawnienia komunikacji

  Władysławowo i Jastarnia zadeklarowały współpracę w sprawie usprawnienia komunikacji – burmistrzowie podpisali umowę o partnerstwie przy budowie węzłów integracyjnych.

  Chodzi o zaproponowanie alternatywy dla uciążliwego, szczególnie w sezonie letnim, ruchu samochodowego. W mieście u nasady Półwyspu ma postać 600 miejsc parkingowych – przy dworcu PKP, nasypie przy ulicy Kolejowej i po drugiej stronie torów. Na wysokości ulic Siedleckiego i Obrońców Helu ma powstać tunel pieszo-rowerowy ze ścieżką, prowadzący aż do węzła. Z tego miejsca będzie można się wybrać w dalszą podróż koleją lub rowerem, o czym informować będzie m.in. przystanek Roweru Metropolitalnego. Ponadto we Władysławowie ma zostać wybudowane rondo łączące Aleję Żeromskiego z ulicą Żwirową, a na wysokości Alei Niepodległości dodatkowo wykonany zostanie prawoskręt usprawniający dojazd do Towarowej. W Jastarni zakres jest o wiele skromniejszy – połączenie ścieżki rowerowej z dworcem, budowa wiaty dla rowerów i toalet.

  Inwestycję w Jastarni oszacowano na ponad 760 tysięcy zł, we Władysławowie na 15 milionów 600 tys. Obie będą dofinansowane ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

  Klëka Radia Kaszëbë, 20.01.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole  Back to Top ↑