Słuchaj Radia Kaszebe
  Kòscérzna

  Opublikowano 1 lutego, 2017 | przez Anna Cupa-Dziemińska

  Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Ja, strażnik…”

  Jak dbać o porządek i bezpieczeństwo w swojej okolicy – to tematyka tegorocznej 10. Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Ja strażnik…”.

  Dzisiaj bierze w niej udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w ośmiu miastach na Pomorzu. Uczestnicy powinni wykazać się wiedzą o działalności straży miejskiej, ustaw dotyczących bezpieczeństwa i kodeksu wykroczeń. Ania Cupa -Dziemińska sprawdzała przygotowanie uczniów w kościerskim ekonomiku. Wyniki dzisiejszego, drugiego już etapu Olimpiady zostaną ogłoszone w piątek. Zwycięzcy wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się pod koniec lutego w Gdańsku.


  Kościerska młodzież coraz bardziej interesuje się działalnością straży miejskiej. Dzisiaj 66 uczniów weźmie udział w drugim etapie 10 Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Ja, strażnik…”

  – Z roku na rok mamy większe zainteresowanie – mówi komendant straży miejskiej w Kościerzynie Tomasz Smuczyński.

  Konkurs organizowany jest równocześnie przez osiem komend Straży Miejskiej na Pomorzu. Uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu prawa o bezpieczeństwie, ustaw i konstytucji. Najlepsi uczestnicy drugiego etapu wezmą udział w finale Olimpiady, który odbędzie się pod koniec lutego w Gdańsku. Na zwycięzcę czeka indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

  Foto: strazmiejska.gda.pl

  Klëka Radia Kaszëbë, 01.02.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone
  Back to Top ↑