Słuchaj Radia Kaszebe
  Newsy

  Opublikowano 29 lipca, 2014 | przez Pioter Cëskòwsczi

  0

  Tarta z kaszubskimi truskawkami – składanka kaszubska na lato

  Sezon na kaszubskie truskawki już się skończył, ale świeży deser z tymi owocami można jeszcze dostać – w sklepach muzycznych. Do sprzedaży trafił album „Tarta z Kaszubskimi Truskawkami”. Nadzienie jakie wypełnia ten deser dla uszu to to najbardziej dorodne okazy, które przez lata kształtują kaszubska scenę muzyczną.

  – Chciałem pokazać jak młode pokolenie muzyków może w umiejętny sposób czerpać z tradycji na rzecz twórczości rozrywkowej – mówi autor tej składanki, dziennikarz muzyczny Tomasz Konfederak.

  Płyta pokazuje, że język kaszubski wspaniale sprawdza się w każdym rodzaju muzyki od popu, dance po muzykę rockową, kabaretową czy disco polo. Najlepsze truskawki kaszubskie, jakie znalazły się na płycie to Natalia Szroeder, Vera Korthals, Tomasz Fopke, Tomasz Dorniak, Bliza, Sztere Kote, Fucus i kultowy już zespół Checz. Formę, czyli składankę, wybrano nie przypadkowo. Albumy, które zbierają kilku wykonawców, cieszą się dużą popularnością, a o promocję kaszubskiej muzyki i języka tutaj chodzi. Płytę wydało Regio Records, Tartę z Kaszubskimi Truskawkami promuje piosenka „Gdzie on jest” w wykonaniu Very Korthals, której wtóruje kaszubska kapela Manijoce.

  Klëka, Radia Kaszëbë 29.07.2014

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi: , ,
  Komenatrze wyłączone.

  Back to Top ↑