Klaprë ë Pludrë
Słuchaj Radia Kaszebe
Cëż je czëc

Opublikowano 28 sierpnia, 2013 | przez Pioter Cëskòwsczi

0

Kaszëbskô Jednota jest już obecna na Twitterze

Kaszëbskô Jednota jest już obecna na Twitterze, a na Facebook’u ma ponad tysiąc fanów – nowe media to sposób dotarcia do młodych, przekonują działacze.

Artykuły o kaszubskiej historii czy kulturze, jakie pojawiają się na stronie KJ, są reklamowane właśnie w mediach społecznościowych. Wszystko można przeglądać za pomocą smartfona czy komputera, dostępne są też oczywiście opcje komentarzy – które służą do dyskusji na tematy poważne i mniej poważne. Sam Facebook ma ponad osiem milionów zarejestrowanych w Polsce użytkowników – mówi Tomasz Labuda, twórca fanpagu Kaszëbsczi Jednote – do nich próbujemy dotrzeć od początku naszej działalności, teraz uruchomiliśmy też profil na Twitterze.

Prócz mediów społecznościowych Kaszëbskô Jednota figuruje też w definicjach Wikipedii – w językach polskim i angielskim. A przede wszystkim Stowarzyszenie prowadzi stronę, pod adresem www. kaszebsko.com. Nowoczesny portal internetowy zorientowany na społecznościowe media może być wzorem dla innych kaszubskich organizacji.

Klëka Radia Kaszëbë, 28.08.2013

Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

Tagi: ,
Komenatrze wyłączone.

Back to Top ↑