Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 3 października, 2018 | przez Adóm Hébel

  Marcin Majek – narmorskie i drogowe inwestycje

  Gmina Kosakowo stawia na rozwój nadmorskiej infrastruktury oraz dróg. W dzisiejszej porannej rozmowie zastępca wójta Marcin Majek przedstawiał przebieg kończącej się przebudowy skrzyżowania ulic Chrzanowskiego i Rzemieślniczej w Kosakowie oraz plany budowy Bosmanatu.

  Całość kosztowała około 2 mln zł, na co złożyły się gmina Kosakowo i starostwo powiatowe w Pucku. Prace są na finiszu, a wynikają z zapotrzebowania na lepszą organizację ruchu w  tej części gminy – mówił Marcin Majek.

  Gmina stawia też na rozwój żeglarstwa, czemu przysłużyć ma się powstający w Rewie Bosmanat za środki uzyskane w ramach programu Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej. Budynek ma funkcjonować dla miłośników żeglarstwa oraz mieszkańców – podkreślał zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Majek.

  Inwestycja kosztuje 1,5 mln zł, budynek ma powstać do końca przyszłego roku.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 03.10.2018

  Udostępnij: Share on Facebook33Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑