Słuchaj Radia Kaszebe

  Opublikowano 24 września, 2018 | przez Adóm Hébel

  Roman Świrski – Bezpieczna Droga do Szkoły

  Ponad 20 jednostek Straży Miejskiej i Gminnej prowadzi wspólnie akcję Bezpieczna Droga do Szkoły. To trzecia edycja projektu zainicjowanego przez zastępcę prefekta Wojewódzkiego Straży Miejskich i Gminnych, który był naszym gościem w audycji Dzień Dobry Kaszuby.

  W tym roku akcję koordynuje Straż Miejska w Słupsku. Działania rozpoczęły się już przed pierwszym dzwonkiem – w okresie wakacyjnym strażnicy sprawdzali oznakowanie, jego widoczność i zgłaszali zarządcom dróg potrzebę uzupełnienia ewentualnych braków. Od początku roku szkolnego możemy spotkać Strażników Miejskich i Gminnych na patrolach, które organizowane są w ramach akcji, w której zwracają uwagę na najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej.
  Mówi komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski. Dotychczas w miejscach, gdzie przeprowadzano akcję nie odnotowano żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym uczniów. Funkcjonariusze, oprócz pilnowania bezpieczeństwa spotykają się z młodzieżą aby informować ich o zagrożeniach, a także wręczyć odblaski, które później towarzyszą uczniom w drodze do- i ze szkoły.

  Dobri Dzéń Kaszëbë, 24.09.2018

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑