Słuchaj Radia Kaszebe
  Kaszëbë

  Opublikowano 26 listopada, 2015 | przez Radio Kaszëbë

  A. Kucharska-Szefler i J. Szroeder laureatami Medalu Stolema 2015

  Znamy już tegorocznych laureatów najważniejszego kaszubskiego wyróżnienia Medalu Stolema. To popularyzator teatru Jaromir Szroeder z Bytowa i artystka operowa Aleksandra Kucharska-Szefler. Wyboru dokonała kapituła nagrody – członkowie działającego przy Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim Klubu Studenckiego Pomorania.

  – To między innymi dzięki tym ludziom kultura kaszubska trafia na salony – prezes Klubu Studenckiego Pomorania Mateusz Łącki.

  Medal przyznawany jest osobom i organizacjom od 1967 roku. Wśród laureatów są pisarze, działacze, zespoły folklorystyczne a także artyści regionalni. Do tego grona dołączy kolejna artystka Aleksandra Kucharska-Szefler – solistka opery, doktor sztuki muzycznej i propagatorka kompozytorów kaszubskich. W ostatnich miesiącach wraz z Witosławą Frankowską wydała dwupłytowy album „Kaszuby w pieśni artystycznej”. Kolejnym nagrodzonym jest Jaromir Szroeder – twórca kaszubskiego teatru „Dialogus”, a także bytowskiego Festiwalu „Cassubia Cantat”. Uroczystość wręczenia Medali Stolema odbędzie się 4 stycznia o godzinie 18:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 26.11.2015

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Z nami wiesz, co słychać! Na Nordzie i południu Kaszub. Podziel się ze słuchaczami, co słychać u Ciebie. Prześlij wiadomość, zdjęcie lub film - redakcja@radiokaszebe.pl  Back to Top ↑