Słuchaj Radia Kaszebe
  Wejrowò

  Opublikowano 13 kwietnia, 2018 | przez Adóm Hébel

  Wejherowo może stać się Inspirownią – w ramach akcji Lechstarter

  Wejherowianie nie powinni mieć kompleksów dotyczących kulturalnego życia w mieście – uważają członkowie fundacji Pomysłodalnia. Chcą też zdobyć sto tys zł w konkursie marki Lech i zachęcają do udziału w internetowym głosowaniu.

  – Będzie też szansa na działania, które pokażą potencjał Wejherowa – mówi Piotr Wyszomirski z fundacji Pomysłodalnia.

  Jeżeli projekt znajdzie się w pierwszej piątce, w mieście za zdobyte pieniądze będą się odbywać spotkania przy okrągłym stole, mające kreować życie kulturalne. Jeżeli uda się pozyskać grant, w Wejherowie odbędzie się m. in. spektakl Tajemnice Jakuba Wejhera, który będzie pierwszym teatrem stacyjnym w mieście. Będą także spotkania związane z rzeźbą czy wydarzenia muzyczne w najróżniejszym gatunku. Wszystko by pokazać, że Wejherowianie nie są zmuszeni do wyjeżdżania do Trójmiasta, aby uczestniczyć w życiu kulturalnym – mówi Magdalena Olszewska, prezes fundacji Pomysłodalnia. Na projekt “Inspirownia dla Wejherowa” w programie Lechstarter można głosować na stronie projektu.

  Link znajdziecie m.in. na stronie miejskiego samorządu wejherowo.pl. Głosowanie trwa do 17 maja, każdy może oddać jeden głos dziennie.

  Klëka Radia Kaszëbë, 13.04.2018 | Foto: wejherowo.pl

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑