Słuchaj Radia Kaszebe
  Piaśnica

  Opublikowano 8 sierpnia, 2017 | przez Adóm Hébel

  Z historią zbrodni hitlerowskiej w Piaśnicy zapoznali się harcerze z Chrzanowa

  Na koncercie muzyki klasycznej i wykładzie – z historią zbrodni hitlerowskiej w Piaśnicy zapoznali się dziś harcerze z Chrzanowa. To część projektu „Piaśnica – kultura miejsca”.

  – To miejsce przywołuje podobne wydarzenia z historii naszego narodu – mówi Alieksjej Jużen.

  Cykl spotkań organizuje Fundacja Sedlaka, która zaprosiła historyków i działaczy kultury do współpracy przy organizacji warsztatów filmowych i teatralnych w piaśnickich lasach. Z koncertem muzyki klasycznej w Piaśnicy wystąpili muzycy z Moskwy. Oprócz koncertu były też wykłady dotyczące historii II Wojny Światowej na Kaszubach. – Coraz mniej jest świadków tych wydarzeń, toteż wchodzimy w nową epokę opowiadania o tych czasach – przekonuje ks. prałat Daniel Nowak, kustosz sanktuarium Piaśnickiego. Cały projekt obejmuje blisko 50 takich spotkań. Ich efektem ma być obszerny materiał filmowy, a także realizacja teatralna, która będzie wystawiona podczas Dni Piaśnickich jesienią tego roku.

  Klëka Radia Kaszëbë, 08.08.2017

  Udostępnij: Share on Facebook0Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole

  Redachtór aùdicjów Na Widnikù Kaszëbë i Dobri Dzéń Kaszëbë. Pùblikùje w Bôłtëcczim Dzénnikù, Pòmeranie i Kaszëbsczi Zemie. Prowadzy blog hebel.kaszubia.com. Kòmédiańt, nôleżnik kabaretu Kùńda i czerownik teatru Zymk.  Back to Top ↑