Polska reprezentacja gotowa na walkÄ w drugiej odsÅonie żeglarskiego Pucharu Åwiata. WyÅcigi tradycyjnie rozegrajÄ siÄ u wybrzeży francuskiej miejscowoÅci Hyères, potrwajÄ od 20 do 25 kwietnia. Tak jak na Majorce odbÄdÄ siÄ we wszystkich dziesiÄciu żeglarskich klasach olimpijskich
SÅUCHAJ INFORMACJI: KLËKA, 17.04.2026, 15:55
Na rehabilitacjÄ po nieudanym wystÄpie w Pucharze KsiÄżniczki Zofii liczy Wiktoria GoÅÄbiowska, ambasadorka PGE Sailing Team Poland i zawodniczka klasy ILCA 6.
„CieszÄ siÄ, że tak szybko mogÄ stanÄ Ä na linii startu i dalej pracowaÄ nad rzeczami, które nie do koÅca wyszÅy na palmie. Jest to nasz ostatni start przed Mistrzostwami Europy, które sÄ naszÄ gÅównÄ imprezÄ w tym roku. Dlatego bÄdÄ one bardzo ważne i bÄdziemy pracowaÄ nad ostatnimi detalami przed naszym najważniejszym startem".
Rywalizacji nie może siÄ też doczekaÄ Agata BarwiÅska, wicemistrzyni Åwiata i Europy w klasie ILCA 6. Na Majorce zabrakÅo jej jednego punktu, by wziÄ Ä udziaÅ w wyÅcigu finaÅowym, ale we Francji bÄdzie lepiej.
„Jestem podekscytowana na te kolejne regaty, szczególnie, że jest to kolejny puchar Åwiata i jest on w Jér, czyli w miejscu, na akwenie, na którym bardzo lubiÄ pÅywaÄ. CzujÄ siÄ dobrze, wygraÅam Mistrzostwa Europy. Także jest to jedno z moich ulubionych miejsc, myÅlÄ, że do Åcigania".
„Na linii startu we francuskim Hyères stanie 23 reprezentantów Polski" - informuje Polski ZwiÄ zek Å»eglarski. Nie bÄdzie wÅród nich reprezentantów klasy iQFOiL ani zawodników Kadry Narodowej Seniorów w klasach 49er i 49erFX. BÄdÄ bÄdÄ braÄ udziaÅ w zgrupowaniach na akwenach, na których w maju wystartujÄ w regatach mistrzowskich.
Autorzy: Sylwia Bartosik, opracowanie: Weronika KoszaÅka /zdj. Polski ZwiÄ zek Å»eglarski