W Chojnicach w piÄ tek bÄdÄ podpowiadaÄ organizacjom pozarzÄ dowym jak skutecznie pozyskiwaÄ zewnÄtrzne Årodki. Spotkanie dla sektora NGO organizuje Lokalna Grupa DziaÅania Sandry Brdy
SÅUCHAJ INFORMACJI: KLËKA, 01.07.2026
To przygotowanie do naboru wniosków, który LGD rozpocznie w poÅowie lipca. Konkurs bÄdzie poÅwiÄcony dziaÅaniom zwiÄ zanym z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym. „
„Każdy, kto chciaÅby poznaÄ szczegóÅy, powinien do nas przyjÅÄ" - mówi prezes Grażyna Wera-Malatynska.
„Każdy przedstawiciel może przyjÅÄ, może siÄ zapoznaÄ, powiemy wszystko jak zrobiÄ wniosek, na czym to polega. To jest 50 tysiÄcy, byÄ może jest to problem dla maÅych organizacji, dlatego że potem jest refundacja, czyli trzeba te 50 tysiÄcy wyÅożyÄ pierw. Jest zaliczka też 50-procentowa, ktoÅ, czyli 25 tysiÄcy można dostaÄ z góry, a tÄ resztÄ trzeba mieÄ, żeby ten wniosek zrealizowaÄ. SÄ to dziaÅania takie miÄkkie, typowo, no korzystne dla organizacji".
W spotkaniu mogÄ wziÄ Ä udziaÅ przedstawiciele organizacji pozarzÄ dowych z obszaru dziaÅania LGD Sandry Brdy, czyli gmin: Chojnice, Czersk, Brusy, Lipnica i Konarzyny. PoczÄ tek zaplanowano o 14:00 w piÄ tek w siedzibie LGD w Chojnicach.
Autorzy: Piotr Szyca, opracowanie: Agnieszka Åukasik / zdj. ilustracyjne