Gmina Rzeczenica pozyskaÅa dofinansowanie na budowÄ sieci wodno-kanalizacyjnej w Gwieździnie. To 1 mln 250 tys. zÅ z Krajowego Planu Odbudowy. Wsparcie pokryje ponad 70% kosztu
SÅUCHAJ INFORMACJI: KLËKA, 07.04.2025
W sfinansowaniu reszty pomoże deweloper, który ma pozwolenie na wybudowanie tam 35. domków. - W ramach wspóÅpracy z samorzÄ dem wykonaÅ też dokumentacjÄ dla tego zadania - opisuje wójt gminy Rzeczenica Marcin Szulc.
„W momencie, kiedy pojawiÅa siÄ możliwoÅÄ uzyskania dofinansowania, przekazaÅ nam tÄ dokumentacjÄ nieodpÅatnie, aby stanowiÅa jego wkÅad w tÄ inwestycjÄ. DziÄki pozyskanemu dofinansowaniu i podpisanemu wstÄpnemu porozumieniu, deweloper również, aby w peÅni móc rozpoczÄ Ä budowÄ, bÄdzie partycypowaÅ w kosztach budowy tej sieci wodno-kanalizacyjnej."
Z nowej sieci wodno-kanalizacyjnej skorzystajÄ także mieszkaÅcy, którzy planujÄ osiedliÄ siÄ w czÄÅci poÅudniowej miejscowoÅci Gwieździn, wzdÅuż drogi prowadzÄ cej do jeziora KrÄpsko. To okoÅo póÅkilometrowy odcinek, poczÄ wszy od drogi krajowej nr 25. Jest tam 67 dziaÅek budowlanych.