Otwarto ostatni fragment obwodnicy Żukowa

Zakorkowane Å»ukowo bÄ™dzie już tylko historiÄ…. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostÄ™pniÅ‚a w piÄ…tek kierowcom ostatni, 2-kilometrowy fragment obwodnicy miasta

SŁUCHAJ INFORMACJI: KLËKA, 01.06.2026

„Tym samym zapewniliÅ›my peÅ‚nÄ… funkcjonalność wÄ™zÅ‚a Å»ukowo na S7 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej” - mówi rzecznik gdaÅ„skiego oddziaÅ‚u GDDKiA Mateusz Brożyna - „I połączyliÅ›my drogÄ™ wojewódzkÄ… 501 przez rondo w Lniskach z drogÄ… krajowÄ… nr 20 i S7”.

„Tak naprawdÄ™ brakujÄ…cy fragment obwodnicy Å»ukowa zapewnia połączenie obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej z dawnÄ… DK7. Zapewnia też możliwość zjazdu z dawnej siódemki na ObwodnicÄ™ Metropolii Trójmiejskiej. Jeszcze w momencie kiedy oddawaliÅ›my drugi odcinek Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, wciąż prowadziliÅ›my pracÄ™ na brakujÄ…cym fragmencie obwodnicy Å»ukowa. MusieliÅ›my przeprojektować obiekt, ponieważ znajdowaÅ‚ siÄ™ w rejonie gruntów sÅ‚abonoÅ›nych i wód artyzyjskich i zgodnie z zapowiedziami oddajemy do ruchu w peÅ‚ni funkcjonalnÄ… obwodnicÄ™ Å»ukowa.”

Jak informuje GDDKiA zaszÅ‚y też zmiany w oznaczeniu dróg. Krajowa “dwudziestka” nie koÅ„czy siÄ™ już na skrzyżowaniu z dawnÄ… “siódemkÄ…”, ale na węźle Å»ukowo. Natomiast dalszy przebieg obwodnicy do Lnisk i dawna droga krajowa nr 7 do GdaÅ„ska staÅ‚y siÄ™ wojewódzkÄ… nr 501.

Autorzy: Piotr Szyca, opracowanie: Angelika Kummer / zdj. Obwodnica Żukowa w pełni przejezdna