Wójt gminy Szemud - Ryszard Kalkowski, dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach - Barbara KÄ kol oraz ks. Marek BaraÅski, zostali odznaczeni medalem „Srebrna Tabakiera Abrahama''. Odznaczenia wrÄczono podczas UroczystoÅci Abrahamowych, organizowanych w ramach trwajÄ cego ÅwiÄta Morza
SÅUCHAJ INFORMACJI: KLËKA, 22.06.2026
Medal „Srebrna Tabakiera Abrahama" to jeden z najważniejszych wyróżnieÅ przyznawanych przez gdyÅski oddziaÅ ZKP. OtrzymaÄ go mogÄ osoby i instytucje, szczególnie zasÅużone dla Kaszub, Pomorza i lokalnej spoÅecznoÅci. I tak oto medal otrzymaÅ wójt gminy Szemud, Ryszard Kalkowski, od lat zaangażowany w prÄżny rozwój Kaszubszczyzny. OtrzymaÅ go także ksiÄ dz Marek BaraÅski, dyrektor SzkoÅy Podstawowej oraz branżowej SzkoÅy Pierwszego Stopnia Towarzystwa SalezjaÅskiego im. ks. Ignacego BÅażewskiego w Kniewie, a także dyrektor Kartuskiego Muzeum Kaszubskiego, Barbara KÄ kol.
W laudacjach podkreÅlono zaangażowanie, pasje i konsekwencje w popularyzowaniu kultury kaszubskiej, ksztaÅceniu mÅodzieży oraz wkÅad w budowanie pomorskiej wspólnoty skupionej wokóÅ wspólnych dÄ Å¼eÅ i kaszubskiej tożsamoÅci.
Autor: Piotr Szyca, opracowanie: Weronika KoszaÅka/ zdj. UrzÄ d Miasta Gdyni