January 16, 2026 - 41 views
To już ostatni dzwonek na rozliczenia Kół Gospodyń Wiejskich – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi o rządowe wsparcie na cele statutowe, które w zależności od liczebności koła przyznawano w wysokości od 8 do 10 000 zł
SŁUCHA INFORMACJI: KLËKA, 16.02.2026
To pieniądze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną oraz działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich.
„Należało je wydać do końca roku, a teraz czas na sprawozdania" – zwraca uwagę Andrzej Styn, dyrektor Pomorskiego Oddziału ARiMR-u.
„Muszę podkreślić, że opaski, które mamy w tej dostępności są produktem medycznym, co jest ważne i są opaskami certyfikowanymi. Taka opaska ma w zasobie przycisk SOS, mierzy tętno, mierzy puls, ma detektor upadku, co jest najważniejsze, gdy senior przewróci się i potrzebuje tej pomocy automatycznie powiadomione jest Centrum Medyczne."
Niezłożenie sprawozdania do końca stycznia może skutkować koniecznością zwrotu całej kwoty przyznanej pomocy.
Autorzy: S. Bartosik, P. Szyca / zdj. poglądowe, Koło Gospodyń Wiejskich w Sławkach