„Przed nami 10 bardzo intensywnych miesięcy – o działaniach na rzecz zagranicznych studentów” mówiła na naszej antenie Justyna Sudakowska z Politechniki Gdańskiej.

Dziennikarz , 4 maja 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 04.05.2022, 14:55

Na uczelni rozpoczęły się przygotowania do warsztatów z różnic kulturowych, seminariów z radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych czy udzielania wsparcia psychologicznego.

Wszystko to miało łagodzić trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, a jest jeszcze bardziej istotne w obliczu rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Oprócz zagranicznych studentów wsparciem objęci zostaną też pracownicy Politechniki Gdańskiej. Integracji służyć będą m.in. wspólne zajęcia jogi. Zaplanowano też wizyty w uczelniach w Wielkiej Brytanii i Holandii, by podpatrzeć jak tam podeszli do problemu. Kompleksowy system wsparcia studentów zagranicznych na Politechnice Gdańskiej będzie uruchomiony w nowym roku akademickim.

Rozmowy o nim posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: