Wzrosną ceny biletów w SKM oraz POLREGIO

Dziennikarz , 8 grudnia 2021

foto: Urząd Miasta Gdyni

Od 12 grudnia wzrosną ceny biletów w PKP SKM i POLREGIO, ale będzie też bilet tygodniowy.

O zmianach w Taryfie Pomorskiej poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, odpowiedzialny za organizację przewozów w regionie. Podwyżkę wymuszają rosnące koszty usług obu przewoźników. Na przykład trójmiejska SKM w ciągu 3 lat zanotowała wzrost opłaty za energię elektryczną na poziomie 70%. Do tego z powodu pandemii spadła liczba pasażerów, co oznacza mniejsze wpływy z biletów. Podwyżki mają pomóc w utrzymaniu dotychczasowych rozkładów jazdy. Cena biletów jednoprzejazdowych wzrośnie średnio o 9%. Przy czym dla podróżujących na odległość do 30 km według stref będzie to średnio 10%. Takich pasażerów jest większość, bo 4/5. Dla odległości powyżej 30 km ceny wzrosną mniej, średnio o ponad 5 i pół %. Podobna zależność jest przy podwyżce cen biletów miesięcznych, która wyniesie średnio ponad 5 i pół %. Jednorazowe bilety miejskie podrożeją o 9%, trójmiejskie o ponad 7%, a strefowe: dobowe i trzydobowe o ponad 13%. Wprowadzony będzie też nowy „Bilet tygodniowy”: imienny, sprzedawany w relacjach tylko tam i powrót według taryfy normalnej oraz ulg 10% i 50%.

To rozwiązanie dla pasażerów, którzy w związku z pandemią i zmianą organizacji pracy przemieszczają się w okresach krótszych niż miesięczne.Nowa taryfa w trójmiejskiej SKM i POLREGIO zacznie obowiązywać wraz z nowym rozkładem jazdy, czyli od 12 grudnia.

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: