W Gdańsku zamknięto szpital tymczasowy, ale nie punkt szczepień

Dziennikarz , 1 lipca 2021

Pomorski Urząd Wojewódzki

Szpital tymczasowy w Gdańsku zamknięty, ale na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich nadal działa punkt szczepień.

O zamknięciu szpitala zdecydował minister zdrowia Adam Niedzielski. Była to druga po sanatorium MSWiA w Sopocie tymczasowa placówka, do której trafiali pacjenci chorzy na COVID-19. Od 08 marca do końca czerwca do szpitala w Amber Expo przyjęto 808 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, z czego 90 przebywało na Oddziale Intensywnej Terapii. Jednocześnie mógł przyjąć 400-u pacjentów, ale nie było takiej potrzeby. Maksymalnie hospitalizowanych był 216. chorych. Pomocy udzielało im m.in. 123. lekarzy, 233 pielęgniarki oraz 85. ratowników medycznych. Za organizację świadczeń odpowiadał dr Rafał Cudnik, dyrektor medyczny Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku.

Choć szpital tymczasowy w Gdańsku został zamknięty, to na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich nadal działa punkt szczepień. Od 25 stycznia wykonano tam 126 i pół tysiąca zastrzyków. Z uwagi na rozszerzenie programu szczepień o osoby poniżej 18. roku życia, w zespole kwalifikującym do podania preparatu przeciwko COVID-19 są zaangażowani także pediatrzy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: