21 mln zł Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na kaszubskie drogi

Dziennikarz , 24 kwietnia 2019


Klëka Radia Kaszëbë, 24.04.2019 07:55

Prawie 21 mln zł trafi do pomorskich samorządów na budowę lub remont dróg w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Ponad 830 tysięcy przyznano gminie Cewice na remont ul. Szkolnej w Siemirowicach – mówi wójt Cewic, Jerzy Bańka.

Złożono łącznie 60 wniosków, ale środki rozdysponowane zostaną dla 21 najlepiej ocenionych projektów. Najwyżej oceniony został wniosek gminy Lipnica, która zamierza przebudować ulicę Leśną. Samorząd Bytowa przebuduje drogę gminną w Udorpiu, z kolei gmina Tuchomie odnowi nawierzchnie w Tuchomku i Tągowiu.

Pewna dofinansowania może być też gmina Łęczyce z przebudową okrężnej w Strzebielinie, gmina Gniewino z remontem odcinków w Tadzinie, Lisewie, Kostkowie i Salinie. Kosakowo wyremontuje ul. Wiśniową w Pierwoszynie, gmina Linia przebuduje odcinek z Miłoszewa na Karpaty, Sulęczyno natomiast odnowi drogę w Żakowie, a Stara Kiszewa ciąg w kierunku Koziej. Gmina Kartuzy rozbuduje Topolową w Borowie a Przodkowo za pozyskane środki zrewitalizuje 4 ulice w Kobysewie. Na liście rezerwowej znalazły się projekty samorządów z Kępic, Wicka, Kościerzyny, Szemuda oraz powiatów: lęborskiego i bytowskiego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: