3,5 mln zł na dalszy remont szpitala w Pucku pozyskało tamtejsze starostwo powiatowe

Dziennikarz , 18 lipca 2023

Klëka Radia Kaszëbë 17.07.2023, 08:55

Będą nowe instalacje, podłogi i drzwi – blisko 3,5 mln zł na remont szpitala w Pucku pozyskało tamtejsze starostwo powiatowe. Pieniądze pochodzą ze środków rządowych. Podpisano trzy umowy na dofinansowanie.

Wszystkie trzy dotyczą starszej części szpitala, czyli dawnego klasztoru sióstr elżbietanek. To kolejny etap gruntownej przebudowy lecznicy. – Jesteśmy w trakcie modernizacji chirurgii – opisuje pucki starosta powiatowy Jarosław Białk. Prace, na które pozyskano 3,5 mln zł, mają potrwać do końca września. Umowy o dofinansowanie starosta podpisał z pomorskim wojewodą. Jak podsumował Dariusz Drelich – dobrze, że szpital się rozwija. To już kolejne dofinansowanie na remont szpitala w Pucku.

Jak wyliczył starosta, z funduszy rządowych, unijnych i z pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego powiat pozyskał w sumie 20 mln zł. We wcześniejszych etapach kompleksowo zmodernizowano pediatrię, internę, laboratorium, administrację oraz Izbę Przyjęć.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: