400 tys zł dla twórców kultury

Dziennikarz , 6 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 06.04.2020 11:55

Rozpoczęła się wypłata tegorocznych stypendiów pomorskiego marszałka dla twórców kultury. Ich dorobek będzie też zaprezentowany na stronie samorządu województwa.

Coroczne stypendia udzielane są na konkretne projekty – jak wydanie książki czy płyty, napisanie scenariusza filmu albo zorganizowanie wystawy. Przyznano je po raz 19-ty. Z 306-u projektów wsparto jedną trzecią, dzieląc między nie 400 tys zł.

– Wsparcie finansowe trafi do stu czterech artystów, wielu z nich ze względu na epidemię znalazło się w trudnej sytuacji finansowej – mówi Beata Jaworowska z Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Stypendia pomorskiego marszałka dla twórców kultury wynoszą od 2 do 7 tys zł. Przyznano je w tym roku m.in. na napisanie tomiku poezji kaszubskiej dla dzieci, interpretacji jazzowej kaszubskiej muzyki ludowej z Półwyspu Helskiego oraz napisanie i wydanie drukiem powieści, która promowałaby Kaszuby i historię Kaszub w Polsce.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: