41. rocznica strajków i podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdyni

Dziennikarz , 13 sierpnia 2021

Foto: gdynia.pl

Od mszy świętej w intencji bohaterów Sierpnia’80 w niedzielę w Gdyni rozpoczną się uroczystości upamiętniające chwile przełomowe dla Polski. 

W tym roku przypada 41. rocznica strajków i podpisania Porozumień Sierpniowych, które przyczyniły się do upadku PRL-u. Obchody w Gdyni rozpocznie 15 sierpnia o 10 msza w kościele pw. Najświętszej Marii Panny. O 11 przy bazylice mniejszej odsłonięte zostanie wystawa „Solidarna Gdynia – Gdyński Sierpień”, która będzie dostępna do końca miesiąca. Główne uroczystości w Gdyni potrwają dwa dni. Otworzy je 28 sierpnia konferencja „Solidarność 1980 źródła ideowe” w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. 30 sierpnia odbędzie się tam debata „Walka o pamięć. Dorobek i spuścizna NSZZ Solidarność.” Zaplanowano też m.in. wręczenie honorowych odznaczeń bohaterom strajków sierpniowych.
Uroczystości związane z 41. rocznicą Sierpnia ’80 organizuje Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu miasta Gdynia.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist