5 mln zł na program Praca dla Pomorzan przekazał samorząd województwa

Dziennikarz , 12 lutego 2019

5 mln zł na szkolenia, staże i dotacje przekazał urzędom pracy samorząd województwa pomorskiego. Podpisano już porozumienie w tej sprawie.

Objęto nim Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i 16 pośredniaków w powiatach. Dotyczy kolejnego etapu programu Praca dla Pomorzan, z którego skorzystało już tysiąc osób. W tym roku ma być ich 850. Pomoc otrzymają w kilku modułach tematycznych. Pierwszy związany jest z tradycją i dziedzictwem kulturowym Pomorza, kolejne to branże kluczowe dla regionu, kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz wyrównywanie szans. Piąty z modułów, który w ubiegłym roku poświęcony był działaniom na terenach ponawałnicowych, tym razem dotyczy zielonej gospodarki. Będzie też kilka form wsparcia – szkolenia, płatne staże i dotacje na założenie działalności gospodarczej. Będzie też refundacja stanowisk pracy, prace interwencyjne i wsparcie mobilności – czyli bony na zasiedlenie i zwrot kosztu dojazdów. W ubiegłym roku z programu Praca dla Pomorzan najwięcej dotacji na założenie firmy przekazano w powiatach: tczewskim, bytowskim i wejherowskim. Staże cieszyły się największą popularnością w powiatach wejherowskim i chojnickim, natomiast szkolenia w Gdyni i Słupsku.

Klëka Radia Kaszëbë, 12.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: