75 lat Ludowych Zespołów Sportowych

Dziennikarz , 18 czerwca 2021

foto: http://gosrit.luzino.pl
Klëka Radia Kaszëbë 18.06.2021, 07:55

W Luzinie jutro kulminacja obchodów 75-lecia LZS – na sportowo i z atrakcjami dla całych rodzin.

To część wojewódzkich obchodów święta Ludowych Zespołów Sportowych obchodzonych przez cały czerwiec. Punktem kulminacyjnym są piąte Wojewódzkie Igrzyska LZS z konkurencjami od piłki nożnej i siatkówki po przeciąganie liny i kaszubską buczkę. Towarzyszyć im będą imprezy dla dla różnych środowisk działających na rzecz aktywności na wsi, jak koła gospodyń wiejskich czy strażacy. Do kibicowania zaprasza prezes pomorskiego LZS oraz dyrektor GOSRiT Luzino Piotr Klecha.

V Wojewódzkie Igrzyska LZS w Luzinie rozpoczną się jutro o 11:00. Odbędzie się też wojewódzki finał imprezy motocyklowo – turystycznej „Złoty kask”, na której reaktywowane zostaną zawody rodem z PRL-u. Sobotnią rywalizację poprzedzi dziś Spotkanie Pokoleń z udziałem mistrzów wywodzących się z LZS, na którym otwarta zostanie wystawa podsumowująca 75 lat działalności Ludowych Zespołów Sportowych.

foto: http://gosrit.luzino.pl
foto: http://gosrit.luzino.pl
foto: http://gosrit.luzino.pl
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: