W Pucku podsumowano wyścigi żeglarzy w klasach olimpijskich na Mistrzostwach Polski

Dziennikarz , 6 września 2024

Klëka Radia Kaszëbë 06.09.2024, 07:55

Cztery dni ścigania w siedmiu olimpijskich klasach. W Pucku pogoda dopisała żeglarzom w drugiej części tegorocznego maratonu mistrzostw Polski

W klasie 49er rywalom nie dali szansy Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. W klasie ILCA 6 zwyciężyła Agata Barwińska, która od początku regat utrzymywała spore prowadzenie nad pozostałymi zawodniczkami. Warunki w Pucku jako doskonałe ocenił Łukasz Przybytek. Złoty medal w klasie ILCA 7 zdobył Tadeusz Kubiak  W klasie 470 pewnie wygrali Agnieszka Pawłowska i Bartek Szlija, choć sterniczka nie kryła zaskoczenia. W klasie 49erFX niepokonane były olimpijki Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak.

Jak informuje Pomorski Związek Żeglarski, w klasie iQ FOiL bezapelacyjnie zwyciężyła Anastasiya Valkevich, ale mistrzynią Polski została Maja Kuchta. W pierwszej części regat w Pucku ścigano się w klasach nieolimpijskich, teraz czas na kolejne z nich. Mistrzostwom Polski będzie towarzyszył Puchar PZŻ w klasie Wingfoil.