„Aktywne Sołectwo Pomorskie”. Ruszył nabór

Dziennikarz , 10 stycznia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 10.01.2020 08:55

Wiata, boisko, a może plac zabaw? Do 14 lutego potrwa nabór w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”. To kolejna odsłona akcji zainicjowanej dwa lata temu przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

Gminy wiejskie i miejsko-wiejskie mogą otrzymać nawet 10 tys. zł, które przeznaczą na remont lub budowę infrastruktury w danej miejscowości. W poprzednim roku z dofinansowania o łącznej wysokości 400 tys. zł skorzystało 40 gmin, a w pierwszej edycji było ich 30. Dzięki temu pomorskie wsie wzbogaciły się m.in. o place zabaw, boiska, scenę plenerową i drewniane wiaty.

– Starający się o dofinansowanie mogą dysponować wkładem własnym, ale o środki wnioskować muszą gminy – podkreśla rzecznik prasowy pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Piotrowski.

Projekty mają być wykonane najpóźniej do 13 listopada tego roku. W tej edycji propozycje będą także ocenianie pod względem edukacyjnym oraz zachowania dziedzictwa kulturowego.

Formularz zgłoszeniowy konkursu „Aktywne Sołectwo Pomorskie” można znaleźć w internetowym serwisie www.pomorskie.eu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: