Ratujmy Bałtyk – apeluje samorząd wojewódzki

Dziennikarz , 2 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 01.06.2021 07:55

Do skutecznego zaangażowania w neutralizację materiałów niebezpiecznych zalegających w Bałtyku wzywa sejmik województwa pomorskiego. Jednogłośnie uchwalił apel skierowany do polskiego rządu i władz Unii Europejskiej.

Tylko w polskiej strefie Bałtyku jest około 400 wraków, z tego sto w Zatoce Gdańskiej. Szczególnie niebezpieczne są dwa – „S/S Stuttgart” z którego wycieka paliwo oraz „T/S Franken”, którego zbiorniki także się rozszczelniły. – To szerszy problem, dlatego sejmik poparł przyjętą ostatnio Rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie pozostałości chemicznych w Morzu Bałtyckim – mówi pomorski marszałek Mieczysław Struk. Apel kierowany jest też do polskich władz państwowych.

Samorząd województwa pomorskiego apeluje, by władze Unii Europejskiej i polski rząd skutecznie zaangażowały swoje instytucje do wykorzystania wszystkich dostępnych zasobów. By dopilnowały rozwiązania problemu zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego oraz wspierały w tym celu współpracę międzyregionalną, krajową i międzynarodową.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: