ARiMR ogłasza nabór wniosków na 60 tys zł.

Dziennikarz , 26 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 26.03.2020 11:55

ARiMR ogłasza nabór wniosków na 60 tys zł dla tzw. małych gospodarstw.

Z końcem marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie czekać na wnioski o premię na „Restrukturyzację małych gospodarstw”.
Jak poinformował ARiMR trzeba posiadać co najmniej 1 ha użytków rolnych lub nieruchomość służącą do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej. Wielkość ekonomiczna takiego gospodarstwa musi być mniejsza niż 13 tys. euro. – Po przedłożeniu biznesplanu będzie można otrzymać 60 tys zł bezzwrotnej premii, przeznaczonej na inwestycje w środki trwałe

– mówi Karol Narloch, dyrektor pomorskiego oddziału Agencji.

Premia może być przyznana tylko raz. W przypadku małżonków pomoc może otrzymać tylko jedno z nich – niezależnie od tego, czy prowadzą wspólne, czy odrębne gospodarstwa. Choć biura regionalne ARiMR pracują normalnie, to jak dodaje Karol Narloch – wstrzymano możliwość osobistego załatwiania spraw.

Nabór wniosków o premię na restrukturyzację małych gospodarstw będzie prowadzony przez Agencję od 31 marca do 29 maja. Ze względu na wyjątkową sytuację okres ten może zostać przedłużony lub ogłoszony będzie nowy nabór w innym terminie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *



The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: