ARiMR przyjmuje wnioski na tzw. małe przetwórstwo

Dziennikarz , 31 stycznia 2019

Wnioski o pomoc na tzw. małe przetwórstwo przyjmuje od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór potrwa do 1 marca. Rozszerzono w nim grupę osób uprawnionych do wsparcia, zwiększono też kwotę dotacji. Pozyskać można do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

– Tu maksimum wynosi 100 tys zł. – Można je wykorzystać np. na remonty budynków czy zakup urządzeń – wyjaśnia Sylwia Skupień z pomorskiego oddziału ARiMR.

Limit dofinansowania dla rolników i ich domowników na założenie firmy przetwórczej podniesiono z 300-u do 500-t tys. zł. Nowością jest wsparcie dla przetwarzających i sprzedających produkty w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego. Decyzje i pozwolenia, których dotychczas wymagano, będzie można dostarczyć po zawarciu umowy na dofinansowanie. Wnioski o pomoc na tzw. małe przetwórstwo można składać w ARiMR do 01 marca. Do tego tematu wrócimy jeszcze w sobotę w magazynie „Na Gburstwie” o 09:25.

Klëka Radia Kaszëbë, 31.01.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: